Endokrynolog

Endokrynologia
diagnostyka i leczenie zaburzeń układu endokrynnego

Leczenie indywidualnie dopasowywana do potrzeb i zdrowia pacjenta.

Specjalistyczna poradnia endokrynologiczna Medicca to przyjazne miejsce, gdzie można umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla siebie terminie: sprawnie i bez kolejek! Endokrynolog może przyjąć Państwa w ramach wizyty stacjonarnej, jak i teleporad. Nasza pracownia endokrynologiczna realizuje także konsultacje medyczne w języku obcym.

Wahania Nastrojów

Wahania nastrojów, a także uczucie zmęczenia bardzo często związane są z zaburzeniami w gospodarce hormonalnej. Jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie podobne objawy, niezwłocznie powinniśmy odbyć wizytę u endokrynologa.

Zaburzenia cyklu miesiączkowego

Zaburzenia cyklu miesiączkowego objawiające się nieregularnymi cyklami, zanikiem menstruacji, czy bezowulacyjnymi cyklami najpewniej świadczą o zaburzeniach tarczycy, hiperprolaktynemii, czy zespole policystycznych jajników,

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie u kobiet w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn (twarz, plecy, klatka piersiowa, pośladki) może być objawem zespołu policystycznych jajników lub hirsutyzmu.

Wahania Wagi

Wahania wagi niezwiązane ze zmianą diety i stylu życia, które często są oznaka kłopotów z tarczycą lub insulinoopornością,

Nagłe zmiany skórne

Nagłe zmiany skórne w tym trądzik, nadmierne przetłuszczanie się skóry lub jej przesuszenie, które sygnalizują, że praca tarczycy lub nadnerczy jest zaburzona.

Drażliwość

Drażliwość u kobiet może być objawem zespołu policystycznych jajników i zaburzeń hormonalnych