Pediatra

Wywiad, Diagnostyka, Leczenie

Nasi specjaliści udzielą niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia, właściwej opieki, ocenią także rozwój psychometryczny dziecka, przeprowadzą badania przesiewowe.

Profilaktyka zdrowotna we wczesnym okresie życia dziecka jest najlepszą inwestycją rodziców w jego przyszłość. Nasz zespół zaufanych lekarzy, codziennie czuwa nad rozwojem i zdrowiem dzieci, od momentu urodzenia aż do wieku młodzieńczego. Pediatria to dziedzina medycyny, która zajmuje się dziećmi od urodzenia do ich pełnoletności, obejmująca stany chorobowe zarówno nagłe jak i przewlekłe, zajmująca się również rozwojem psychosomatycznym dziecka.

CIERPLIWOŚĆ

Ponieważ mali pacjenci często nie potrafią określić swoich dolegliwości pediatra musi wykazać się cierpliwością, opanowaniem i zrozumieniem, dlatego tak ważne jest zaufanie i więź, jaka rodzi się pomiędzy naszym dzieckiem a lekarzem. W relacji tej bardzo ważnym elementem są rodzice dziecka, którzy najlepiej znają i potrafią obserwować zachowanie swojej pociechy, a ich spostrzeżenia stanowią istotną rolę w postawieniu prawidłowej diagnozy.

PROFILAKTYKA

Z usług pediatry powinny skorzystać dzieci zdrowe w ramach profilaktyki. Doktor wykonuje badanie wychwytując wszelkie objawy, które mogłyby utrudniać rozwój dziecka w przyszłości. Rodzice – zwłaszcza, gdy jest to ich pierwsze dziecko – często mają pytania odnośnie prawidłowego rozwoju swoich pociech. Kontakt ze specjalistą zakresu pediatrii zapewni im komfort psychiczny.

ODPOWIEDNIE LECZENIE

Konsultacja pediatry zalecana jest również w momencie wystąpienia niepokojących dolegliwości, m.in.: wysypka na ciele, nieprawidłowe stawianie stóp, skłonność do siniaków, trudności w oddychaniu, przewlekłe biegunki, nagłe osłabienie, brak apetytu czy problemy z prawidłowym widzeniem. Warto umówić na wizytę dziecko z otyłością, którego leczeniem powinien zająć się dietetyk dziecięcy. W przypadku dzieci chorych lekarz pediatra przeprowadzi badania, rozpozna chorobę i ustali przebieg leczenia. Jeżeli będzie potrzeba skieruje małego pacjenta do innych dziecięcych specjalistów.