POZ-NFZ

Diagnostyka, Opieka, Leczenie

Podstawowa opieka zdrowotna przysługuje każdemu, kto jest ubezpieczony na NFZ. Celem POZ jest sprawowanie kompleksowej opieki nad stanem zdrowia pacjenta. Jest to pierwszy punkt kontaktu z lekarzem POZ.

Złożenie deklaracji do lekarza, pielęgniarki i położnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zapewnia dostęp do kompleksowej opieki zdrowotnej. W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej pacjenci Centrum Zdrowia Medicca mogą korzystać z usług lekarza internisty, lekarza pediatry, pielęgniarki i położnej po wcześniejszym złożeniu deklaracji wyboru lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarki i położnej.

Złóż e-Deklarację POZ bez wychodzenia z domu

Skorzystaj z możliwości złożenia e-deklaracji POZ w formie elektronicznej.  Złożenie e-deklaracji możliwe jest za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) lub podpisu kwalifikowanego. 

Filmy pomocnicze

2 Videos

Nie posiadasz profilu zaufanego?

Instrukcja:

1) Pobierz deklarację klikając w poniższy przycisk.

2) Wydrukuj, wypełnij i podpisz deklarację

3) Zeskanuj podpisany dokument i prześlij jako załącznik za pomocą formularza obok.

Prześlij podpisaną deklaracje

Świadczenia Lekarza POZM

Lekarz POZ koordynuje procesem leczenia oraz w razie wątpliwości w sprawie naszego stanu zdrowia odpowie nam na wszystkie pytania. Dzięki temu możemy w lepszy sposób zadbać o siebie i świadomie podejmować decyzji w dbaniu o swoje zdrowie. Jeśli nasz stan zdrowia wymaga dalszych badań i leczenia, lekarz POZ podejmie decyzję o wystawieniu skierowania nas do dalszych specjalistów, aby jak najlepiej zająć się występującym problemem.

Świadczenia Pielęgniarskie

Pielęgniarka POZ edukuje nas z zakresu chorób, które przechodzimy – jak postępować oraz co robić, aby nie chorować. Świadczy kompleksową pomoc pielęgniarską i wykonuje zalecenia lekarskie. Do jej zadań należy również m.in. wykonywanie zastrzyków, zmiana opatrunków, podawanie leków zleconymi przez lekarza POZ, czy zdejmowanie szwów.

Świadczenia Położnej

Położna POZ świadczy kompleksową opiekę pielęgnacyjną i ginekologiczną dla kobiet w każdym wieku oraz noworodków do 2 miesiąca życia. Położna POZ nie sprawuje opieki tylko nad kobietami w ciąży lub po porodzie. Do jej pacjentów zaliczają się również osoby, po operacjach ginekologicznych oraz te, które potrzebują jej wyspecjalizowanej pomocy.